Podzimní zelené smoothie

Toto zelené smoothie je jednoduchý, zdravý a výživný recept, který nabije vaše podzimní rána! Od jablek přes špenát až po banány, tyto zdravé ingredience jsou skvělým způsobem, jak do vaší každodenní rutiny propašovat více zeleniny. Věřte mi, toto je jeden nápoj, který budete chtít dělat znovu a znovu.

Naše nabídka mixérů BLENDTEC ZDE

Pravděpodobně jste se za svůj život setkali s mnoha recepty na zdravé zelené smoothie. Ale zjišťujete, že máte hned poté obrovský hlad – nebo že to postrádá chuť? 

Je tedy čas zahodit smoothie z obchodu a namíchat si vlastní přímo doma! Je pravděpodobné, že tohle je mnohem chutnější a vyváženější se správnými živinami.

VIDEO RECEPT NA ZELENÉ SMOOTHIE
Jedná se o snadný recept na smoothie (zejména ve Vitamixu) a trvá jen minutu. Podívejte se na video níže, abyste viděli, jak rychle se to dá dohromady!

TIPY NA ZDRAVÝ SMOOTHIE

Přidejte více zeleniny: Pokud chcete zvýšit obsah vitamínů, minerálů a živin, použijte čerstvé produkty z trhu nebo místního farmářského trhu. Nechcete zvadlou nebo špinavou zeleninu, která postrádá živiny. Několik listové zeleniny, které se dobře mísí, je kapusta, špenát nebo mangold. Ale klidně to zaměňte za celer, hořčici nebo římskou!
Držte se zdravého tekutého základu: Vzhledem k tomu, že do svého smoothie již přidáváte ovoce, je nejlepší do ovocné šťávy nepřidávat žádné další cukry. Místo toho se rozhodněte pro vodu, kokosové mléko nebo jakákoli ořechová mléka, jako je mandlové mléko nebo kešu mléko.


Smíchejte si ovoce: Pro většinu lidí je dobrým pravidlem poměr 2:1 mezi ovocem a zeleninou. Některé z mých oblíbených druhů ovoce na krájení a zmrazení jsou jablka, banány, jahody, mango nebo ananas.
Nezapomínejte na zdravé tuky: Pokud jste to nevěděli, zdravé tuky pomáhají absorbovat všechny živiny ze zeleniny a ovoce – tak to je zásadní! Můžete to udělat jednoduše přidáním kokosového oleje, ořechů, semínek nebo 1/4 avokáda.
Posilte pomocí superpotravin: Zatímco 4 výše uvedené kroky vytvoří dokonale dobré zelené smoothie, neuškodí přidat další superpotraviny nebo směsi. Můžete přidat koření, jako je skořice nebo zázvor, a superpotraviny, jako je maca prášek nebo včelí pyl.


INGREDIENCE ZELENÉHO SMOOTHIE


Zatímco seznam ingrediencí je extrémně flexibilní, zde je jedna z mých oblíbených kombinací, která je jednoduchá, ale tak chutná:

Mléko – 1 1/2 šálku mléka nebo jakéhokoli ořechového mléka
Špenát – 2 šálky plně zabalené
Banán – 1 banán (nejlépe mražený)
Jablko – 1 jablko nakrájené na kousky
Avokádo – 1/4 avokáda


Stačí hodit výše uvedené ingredience do vysoce výkonného mixéru a mixovat asi 30 sekund. A je to! Na konci budete mít lahodně krémové a živé smoothie. Mixéry vám můžeme doporučit, stačí zavolat nebo se kouknout na nabídku:

NAŠE NABÍDKA MIXÉRŮ BLENDTEC ZDE

SMOOTHIE TIPY
Pokud máte rádi vaše smoothie trochu hustší, přidejte ještě 1/4 plátku avokáda. Pokud máte rádi smoothie trochu řidší nebo byste chtěli ušetřit pár kalorií, můžete mléko nahradit vodou.
Nepřidávejte kostky ledu, protože by to smoothie zředilo. Nejlepší způsob, jak udržet smoothie studené, je použít zmražený banán.